Köse: İzmit tramvay güzergahı için yürüyüş yoluna dokunmayınKöse: İzmit tramvay güzergahı için yürüyüş yoluna dokunmayın ,Kocaeli eski Milletvekili Kemal Köse, Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit şehir içi ulaşımı için söz verdiği tramvay projesinde Yürüyüş Yolunu kullanacak olmasına tepki gösterdi. Köse, “Yürüyüş Yolu İzmit’in en önemli yeridir. Buradan tren kalkınca kent bayram yapmıştı. Şimdi tramvay geçirmek şehre ihanettir” dedi.
BAŞKA YERDEN GEÇSİN

Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi ile ilgili olarak Yürüyüş Yolu güzergahında ölçüm çalışmalarının başlamasından kaygı duyduğunu söyleyen Köse, “Yürüyüş Yolundan İzmit’te yaşayan herkes, yılın her mevsimi ayrı bir keyif alarak yararlanıyor. Burada birbirimizle karşılaşıyor, selamlaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi, söz verdim diye mutlaka tramvay getirecekse, başka yerden geçirsin. Yürüyüş Yolunu bozmaya kimsenin hakkı olamaz” dedi.
KENT DİNAMİKLERİ TEPKİ KOYSUN

Kemal Köse, Yürüyüş Yoluna tramvayın konulmasından sonra, İzmit’in elindeki en önemli değeri yitireceğini de belirtti, “Başkan Karaosmanoğlu, bu konuya mutlaka gözden geçirmeli. Bana göre, gerekirse tramvaydan vazgeçilsin, Yürüyüş Yolu korunsun. Bu kentin dinamikleri, Mimarlar Odası, meslek odaları da Yürüyüş Yolu’nun korunması için tepkilerini ortaya koymalıdır. Yürüyüş Yolunu yok etmek İzmit’e yapılacak en büyük ihanet olacaktır” şeklinde konuldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.