Logistics Forum’14 etkinliği başladıLogistics Forum’14 etkinliği başladı Logistics Forum’14 Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salon’unda açılış konuşması ve ilk paneliyle başladı..

Yeditepe Üniversitesi Lojistik Kulübü tarafından 4 yıldan bu yana düzenlenen Logistics Forum organizasyonunun 5.si Logistics Forum’14 Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salon’unda açılış konuşması ve ilk paneliyle başladı..

Açılış konuşmalarını sırasıyla Yılport Holding’i temsilen Elçin Uygun, UTIKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Erdal Nebol ve Yeditepe Üniversitesi Lojistik Kulübü Başkanı Tuğba Kar yaptı.

Yılport Holding’i temsilen katılan Elçin Uygun Logistics Forum ’14 ‘e sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtirken, bu seneden itibaren uygulamaya geçirecekleri Trainee Management programını ilk kez Logistics Forum’14 konuşmasında dile getirdi. Şimdiye kadar yaptıkları gibi liman alımlarının devam edeceğini ve önümüzdeki dönemlerde liman işletmeciliğinde dünyada ilk 10’da yer almanın öncelikli hedeflerinden olduğunu söyledi.

UTIKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin ise taşımacılık sektöründeki trendlerin hızlı değişimine değindi. Bu bağlamda özellikle stoksuz çalışmaktan optimum stokla çalışmaya geçilmesine, karayolu taşımacılığından intermodal taşımacılığa olan rağbetin artışına dikkat çekti. Lojistiğin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirten Erkeskin, bu tarz etkinliklerin artmasının lojistik sektöründeki çalışmalara ışık tutacağını söyledi.

Açılış konuşmasının ardından, AB Bakanlığı Sektörel Politikalar Başkanlığı AB İlişkileri Koordinatörü Leyla Akşin Pınar, TCDD Yük Dairesi Başkan Yardımcısı Kamil Kahyaoğlu, UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener ve Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Mustafa Ilıcalı’nın katılımları ile Avrupa Birliği ve Türkiye Ulaştırma Uyumu paneliyle ilk gününü noktalayan etkinlik, 26 – 27 Nisan’da Şile Doğa Tatil Köyü’nde devam edecektir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.