Marmaray sızdırıyor iddialarına Marmaray Bölge Müdürlüğünden açıklama

Marmaray sızdırıyor iddialarına Marmaray Bölge Müdürlüğünden açıklama :Bugün gazetelerde yer alan Marmaray haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.Marmaray ileri teknoloji ile inşa edilen dünyanın en güvenli projelerinden biridir.


Gazete haberlerinde “yetkililer”e dayandırılan açıklamalar Kuruluşumuz açıklaması değildir.Haberler üzerine; TCDD, Marmaray Bölge Müdürlüğü, Müşavir Avrasya Ortak Girişimi ve Yüklenici TGN Ortak Girişimi uzman yetkililerinden oluşan bir teknik ekip tarafından Marmaray’da inceleme yapılmıştır.

Yapılan teknik incelemede; deniz altındaki tüplerde herhangi bir sızıntı veya nemlenmeye rastlanmamıştır.Teknik inceleme sonucunda işletme güvenliğine mani herhangi bir durumun olmadığı bir kez daha tespit edilmiştir.Yaklaşma tünellerindeki (kara tünellerinde) nemlenme/ıslaklık, toleranslar dâhilinde olup dünyanın bütün kara tünellerinde görülebilecek bir durumdur.

Bilgi kirliliğinden ve gerçeği yansıtmayan “sızıntı” haberlerinden yolcularımızın etkilenmemesi için ikinci kez açıklama yapılmıştır.

 


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar