Sekapark-Otogar Tramvay güzergahı için çalışma başladıSekapark-Otogar Tramvay güzergahı için çalışma başladı :Sekapark ile Otogar arasında hizmet vermesi planlanan tramvay için artık geri sayım başladı. Teknik firma elemanları dün Yürüyüş Yolu’nda rayların döşeneceği çizginin noktalama çalışmasını yaptı.
TEKNİK EKİPLER İŞ BAŞINDA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit kent içi ulaşımını rahatlatmak amacıyla hazırlanan Sekapark ve Otogar arasında çalışacak tramvay hattı projesinin ihalesi geçen ocak ayında yapılmıştı. Ulaşım Master Planı kapsamında Sekapark ve Otogar arasına yapılması planlanan tramvay hattının uygulama projelerinin hazırlanması için açılan ihaleye tek firma olarak katılan Boğaziçi Mühendislik 696 bin 400 lira teklif vermişti. İlgili firmanın projeyi hazırlamasının ardından dün de Ölçüm Merkezi adlı firma elemanları, tramvay güzergahının netleşmesi için teknik çalışmalara başladı.
ASLINDA GÜZERGAH BELLİ

Planlamaya göre tramvay hattı 6,5 kilometre uzunluğunda olacak. Batıda Sekapark’tan başlayıp Yürüyüş Yolu üzerinden Şehit Rafet Karacan Bulvarını takip edecek. Doğu Kışla Parkı doğusundaki Köse Sokak üzerinden Gazi Mustafa Kemal Bulvarına dönecek olan tramvay, Necip Fazıl Caddesine oradan Sarı Mimoza ve Akarca caddeleri üzerinden de İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşacak. Planlamaya göre tramvay, sadece Tren Garı ile Merkez Bankası arasında kalan kesimde trafikle karışık gidecek, bunun dışında kendi yolunda hareket edecek. Bir hat gidiş, bir hat dönüş olmak üzere çift hat olarak işletilecek tramvay için güzergah üzerinde 12 istasyon belirlendi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.