Tatvanda Tren Rayları YenileniyorTatvanda Tren Rayları Yenileniyor :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 5. Bölge Müdürlüğü, Bahçetepe-Tatvan arasında bulunan 50 kilometrelik alanda rayları yeniliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 5. Bölge Müdürlüğü, Bahçetepe-Tatvan arasında bulunan 50 kilometrelik alanda rayları yeniliyor.

TCDD’den yapılan açıklamaya göre, ray yenileme çalışmalarının 35 milyon 534 bin 881 TL’ye mal olacağı bildirdi. Açıklamada, “Son yıllarda yeniden devlet politikası haline gelen demiryolları ulaştırma sektörü, yapılan yol yenileme çalışmaları, yüksek hızlı tren projeleri, Marmaray projesi, çeken ve çekilen araçların yenilenerek modernizasyonu gibi yurt genelinde yürüttüğü büyük yatırımlarla çalışmalarına devam etmektedir. Bu çalışmalar çerçevesinde bölge müdürlüğümüzce yürütülen yol yenileme projeleri içerisinde yer alan ve 1964 yılında hizmete açıldığı günden bugüne kadar herhangi bir revizyon geçirmemiş olan Yolçatı-Tatvan hat kesiminin Bahçetepe-Tatvan istasyonları arasındaki 50 kilometrelik yolun yenilenmesi işi 2014 yılı yatırım programına alınmıştır. 26 Nisan 2014 günü ise Rahova istasyonundan TCDD yetkilileri ve diğer davetlilerin katılımıyla yol yenileme çalışması başlatılacaktır. Yol yenileme çalışmalarında S49’luk ray ve B58 beton traver kullanılacak olup, malzemelerin tamamı yerli üretimdir. Uygulanacak yatırım çalışmasının yaklaşık maliyeti ise 35 milyon 534 bin 881 TL’dir. Yol yenileme çalışması süresince 140 işçi, 19 memur personel görev yapacaktır” denildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.