TCDD : Marmaray sızdırdı ama korkacak birşey yok

TCDD : Marmaray sızdırdı ama korkacak birşey yok .Sosyal paylaşım sitesi twitter’da bir kullanıcı tarafından çekilen bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafta tren raylarına yakın bir duvarda oluşan çatlak nedeniyle su sızıntısı olduğu görülürken, TCDD yetkililerinden açıklama geldi.


TCDD yetkilileri, sızıntıyı doğrularken sızıntının kara kısmında olduğunu belirterek korkulacak birşey olmadığını belirtti. Fotoğrafın Yenikapı istasyonunda bir peronda çekildiğini belirten yetkililer,”Bu sızıntılar yeraltı sularının hareketininden kaynaklanıyor. Marmaray’ın karada kalan kısmında bu sızıntı olmuştur. Ancak görevli arkadaşlarımız enjeksiyonla müdahalede bulunup suyu püskürtüp başka bir alana yönlendiriyor. Bu şekilde de sular tünelin altına kaydırılıyor. Ama korkulacak birşey yok Marmaray’ı su basması mümkün değil. Zaten sızıntının deniz suyuyla ve tüplerle alakası yok. Sızma tüneldedir” dedi.


Demiryolu Haberleri Ara

1 Comment

  1. Herhalde yazan TCDD’nin basın açıklamasını birebir aktarmıştır. Şayet öyle ise; Allahaşkına şu harikulade Türkçeye bir bakınız…. Bunu yazanları, yazdıkları zırvalığı gece gündüz demeden ve el’aman dileninceye dek, her gün yüksek sesle en az yüz kere okumaya mahkum etmek lazım! Alıntı: “…bir peronda çekildiğini belirten yetkililer,”Bu sızıntılar yeraltı sularının hareketininden kaynaklanıyor. Marmaray’ın karada kalan kısmında bu sızıntı olmuştur. Ancak görevli arkadaşlarımız enjeksiyonla müdahalede bulunup suyu püskürtüp başka bir alana yönlendiriyor. Bu şekilde de sular tünelin altına kaydırılıyor. Ama korkulacak birşey yok Marmaray’ı su basması mümkün değil. Zaten sızıntının deniz suyuyla ve tüplerle alakası yok. Sızma tüneldedir”
    Verilen bilgiyi okudum, ama korkum geçmedi. Tam tersine, içimi sanki salak yerine konuyormuşum gibi bir his sardı. Adamlar “enjeksiyonla müdahalede bulunup suyu püskürtüyormuş…” (Nereye ve nasılsa? Literatüre geçecek bir tanımlama) ve “… başka bir alana yönlendiriyor….” Heyhat bizdeki zavallı mühendislik bilimi ve kendi ana dilinden yoksunlar…! Bilgi, doğru ve her kes tarafından anlaşılır olmak zorundadır! Yoksa adına bilgi, işleme de bilgilendirme denmez.

Yorumlar