TRT Müzesi Vagonu Sivas’daTRT Müzesi Vagonu Sivas’da :TRT Genel Müdürlüğü’nün 50. yıl kutlamaları çerçevesinde TRT Yayıncılık ve Tarih Müzesi olarak yurt içinde ve dışında kullanılmak üzere hazırlanan TRT Müzesi Vagonu Sivas’a geldi. Mini bir stüdyonun da yer aldığı vagonda Vali Alim Barut, Keloğlan ile bir sahnede oynama fırsatı buldu.

Sivas’a gelen TRT Müzesi Vagonunu ziyaretçilerini kabul ediyor. TRT’nin kuruluşunun 50. yılı kapsamında TCDD ile işbirliği yapılarak oluşturulan TRT Müzesi Vagonu, ülkemizde ilk radyo yayınlarının başladığı 1927 yılından günümüze kadar yayıncılık alanındaki teknolojik gelişmelerin, o yıllardan günümüze program örneklerinin sunulduğu bir sergiyi içeriyor. Müzeyi ziyaret eden Vali Alim Barut, yetkililerden ayrıntılı bilgi aldı. Ziyarette vagonda yer alan mini bir stüdyoda “Keloğlan” isimli animasyon filmde Keloğlan ile oynama fırsatı buldu.

Vali Alim Barut, burada yaptığı konuşmada, TRT’nin 50 yıllık tarihi geçmişiyle ilgili sergiyi gezdiklerini kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti. 1960’ta Sivas Tren istasyonuna geldiğini, kendisinin de istasyona gelişinin 50. yılına denk geldiğini anlatan Vali Barut, “TRT çok güzel yayınlar yaptı ve güzel anılara imza attı. Ülkenin 50. yıllık geçmişinde çok önemli görevler üstlendi. Milletin acılı ve sevinçli günlerinde TRT var.” dedi.

Ziyarete gelen öğrencilerle fotoğraf çektiren Vali Barut ziyaretçi defterini de imzaladı. Yarın Sivas’tan ayrılacak olan müzenin daha sonra 14 Mayıs’a kadar Amasya, Samsun, Kayseri, Konya, Eskişehir, Sakarya, Izmit ve Eskişehir’e uğrayacağı kaydedildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.