Posted on Leave a comment

TRT Yayıncılık Tarihi Müze Vagonu Kayseri’de

TRT Yayıncılık Tarihi Müze Vagonu Kayseri’de :TRT Yayıncılık Tarihi Müze Vagonu TRT’nin 50. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kayseri’ye geldi.

TRT’nin 50. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Ankara’da bulunan TRT Yayıncılık Müzesi’nde sergilenen eserlerin bazıları, TCDD vagonunun içerisine yerleştirilerek Türkiye turuna çıktı. Bu kapsamda Kayseri’ye de gelen TRT Yayıncılık Müzesi vagonuna İletişim Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. İçerisinde TRT’nin ilk kurulduğu yıllarda kullanılan kamera ve stüdyo gereçleri taşıyan vagonunu içerisinde ayrıca TRT’de yayın hayatına devam eden dizilerde kullanılan eşyalarda yer aldı.

Vagon hakkında bilgiler veren TRT Planlama Müdürü İskender Özbay, “Müze vagonumuz Ankara’da yerleşik olan Yayıncılık Tarihi Müzemiz var. Oranın çok fazla ilgi görmesi nedeniyle bu senede kuruluşumuzun 50. Yılı olması münasebeti ile düzenlediğimiz bir vagonumuz. İzmir’den yol çıktık. Yaklaşık 20 il dolaşıyoruz ve Mayıs’ın 13’ü gibi Edirne’ye son güzergahımız var. Vagonumuzun içerisinde Atatürk köşemiz ile başlıyoruz. Bir radyo stüdyomuz var ve bu stüdyomuzda radyo draması yaptırabiliyoruz. TRT’de yayıncılık döneminde kullanmış olduğumuz kameralarımız ve sanal bir stüdyo ile normal bir stüdyoyu örnek verebileceğimiz stüdyomuz var. Son olarak da TRT’nin dizilerinde kullandığı kostümlerden oluşan bir bölüm var” dedi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.