Türkiye Kayak Federasyonunun 3. olağan kongresine doğru

Türkiye Kayak Federasyonunun 3. olağan kongresine doğru :Türkiye Kayak Federasyonunun 19 Nisan’da yapılacak 3. olağan kongresinde başkanlığa adaylığını açıklayan Erol Yarar, göreve gelmeleri durumunda kayakta Türkiye’de yeni milat oluşturmak istediklerini söyledi.

Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak kulüplerinin temsilcileri ve bazı antrenörlerle bir araya gelen eski MÜSİAD kurucu başkanı da olan Yarar, toplantının ardından AA muhabirine, projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Kayağı, ülkede daha iyi noktalara getirmeyi hedeflediğini belirten Yarar, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimizde kayakta Türkiye’de yeni bir milat oluşturmak istiyoruz. Kayak Federasyonuna yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Türkiye’nin kalkınması için kayağın öneminin farkındayız. Hedefimiz de hükümetimizle güçlü şekilde kalkınmak. Türkiye, 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarına Kayak Federasyonu olarak 4 kişi ile katıldı. Bu, Türkiye’nin ayırdığı bütçeye bakınca çok kötü bir sonuç. 2018’de Kore’deki kış olimpiyatlarına çok yüksek rakamda sporcu ile katılmayı arzu ediyoruz.”

Türkiye’nin, kayak turizminde önemli potansiyeli bulunduğuna dikkati çeken Yarar, “Ana amacımız, Türkiye’de kayak sporunun gelişmesi, bölgesel kalkınmanın kayak ile sağlanması. Avusturya nasıl 44 milyar avro gelir elde ediyorsa Türkiye de turizm ülkesi olarak kış sporu pastasından hak ettiği yeri almalı. Yetki verildiği zaman federasyon olarak kayak turizminin ülkemizde gelişmesi için çok çalışacağız” diye konuştu.

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.