Yeni Hızlı Tren Setleri GeliyorYeni Hızlı Tren Setleri Geliyor :Yaz başında İstanbul’dan hızlı tren seferlerine başlamayı planlayan TCDD’nin hedeflenen sıklıkta sefere ulaşabilmek için filosunu hızlıca güçlendirmesi gerekiyor.

TCDD’nin elinde halen 12 adet CAF tren seti ile yakında hizmete alınacak 1 adet Siemens Velaro seti bulunuyor. Anlaşması yapılmış 6 adet Siemens Velaro setinin daha önümüzdeki yıllarda filoya katılması bekleniyor.

Bu yeni ihale ile farklı markaların da filoya katılması olası. Çünkü ihale kanunları gereği, TCDD doğrudan belirli markalara işaret edemiyor.

İhaleye son katılım tarihi 5 Mayıs olarak belirlendi. İhalenin sonuçlanmasının ardından 9. Ay sonunda ilk tren setinin teslimi talep ediliyor. İhaleyi kazanan firmanın, 9. Aydan itibaren her ay minimum bir adet hızlı tren teslim etmesi ve 15. Ayın sonunda tren setlerinin tümünü teslim etmiş olması gerekiyor.

Hızlı tren setlerinin yapım süreleri dikkate alındığında, elinde tamamlanmış veya yapım halinde tren setleri olmayan firmaların bu terminlere uyması zor gözüküyor.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.