Adapazarı Ekspres treni Gün SayıyorAdapazarı Ekspres treni Gün Sayıyor :Yüksek Hızlı Tren çalışmaları nedeniyle iki yılı aşkın bir süredir çalışmayan Adapazarı-Haydarpaşa treni, seferlerine yeniden başlıyor. Adapazarı Gar Müdürlüğüne biletler geldi.

Bilindiği gibi hızlı tren çalışmaları nedeniyle ara verilen Adapazarı-Haydarpaşa seferleri için Bakan Lütfi Elvan bu ay içerisinde başlanacağını açıklamıştı..

Bakan Elvan’ın açıklamalarına göre Adapazarı Ekspres treni için başlama tarihi ya 19 Mayıs ya da 29 Mayıs tarihleri olabileceğini belirten Adapazarı Gar Müdürlüğü yetkilileri tren seferleriyle ilgili olarak biletlerin de geldiğini belirttiler.

Bakan’ın talimatı sonrasında İstanbul Adapazarı demiryolu hattında eksiklerin tamamlanması için çalışma başlatılırken trenin Adapazarı’ndan mı yoksa Arifiye’den mi kalkacağı ise henüz netlik kazanmadı.

15 lira ile 20 lira arası
Bu arada Adapazarı Ekpres trenin bilet fiyatlarınında 15 lira ile 20 lira arasında olması bekleniyor.

2 yıl önce gidiş geliş olarak 14 lira bilet ücreti olan Adapazarı Ekspres tren fiyatlarında yeni düzenleme yapılmasının kaçınılmaz olduğu belirtilirken seferlerin başlaması için talimat beklendiği de ögrenildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.