Adapazarı Garı Tren Seferleri İçin Gün SayıyorAdapazarı Garı Tren Seferleri İçin Gün Sayıyor :Pendik-Haydarpaşa hattı söküm çalışmaları nedeniyle Pendik’te duracak olan Adapazarı tren seferlerinin Haziran ayına yetiştirilmesi için çalışmalar sürüyor. Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre, kendilerine herhangi bir kesin tarihin iletilmediğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın talimatıyla çalışmaların hızlandığını belirten Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre, “Herkes hazırlığını mayıs ayı sonu itibariyle yapıyor. Sinyalcisi, kablocusu, vagoncusu ayrı ayrı çalışmalarını sürdürüyor. Biz işletmeciyiz, emir verirler biz uygularız. Bize gelen herhangi kesin bir tarih yok. Şuanda tek net olan bakanın mayıs ayı sonuna yetiştirilmesi talimatı” dedi. Fiziki olarak tam hazır olmadıklarını belirten Töre, Adapazarı Garı’nın tren seferlerine hazır olduğunu ancak İzmit Gar’ı ve Arifiye Gar’ında çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Adapazar-Pendik hattının çalışacağı tarihin kesin olmaması gibi tren saatlerinin ve bilet fiyatlarının da belli olmadığını ifade eden Töre, “Eskiden 12 sefer gidiş 12 sefer geliş vardı. Şimdi bu sayının kaç olacağı belli değil. Kalkış ve varış saatleri konusunda herhangi kesin bir bilgi yok. Genel Müdürlük konu netleşince bize yazacak. Biletlerde ise bilgisayarlı sistem uygulanacak. Eskisi gibi elden bilet satımı olmayacak. Biletler bilgisayar üzerinden verilecek. Genel müdürlük buradan sistemi açtığında biletlerin ücretinin ne olduğunu göreceğiz. Genel müdürlüğümüz bu konuda da araştırmalarını yapıyor” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.