Ankaparkta kara tren kuru

Ankaparkta kara tren kuru :Büyükşehir Belediye Başaknı Melih Gökçek, “Prestij projem” diye tanıttığı Ankapark’ın Tema Park kısmındaki ulaşımı dört vagon ve 320 kişi kapasiteli kara trenle sağlayacaklarını söyledi.


Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Yolu üzerinde çalışmalarına devam ettiği Ankapark’ın tepeden fotoğraflayarak, son halini Başkan Melih Gökçek’e sordu.
2 milyon 100 bin metrekarelik arazide Tema Park ve Doğal Yaşam Parkı adı altında iki etaplı süren Ankapark’taki çalışmaların hızla devam ettiğini anlatan Başkan Melih Gökçek, şöyle konuştu:
“Tema Park kısmındaki ziyaretçiler alanı daha rahat gezebilmek için kara trene binecek. Tren kapasitesi 320 kişi olacak ve lokomotif ile dört vagondan oluşacak. 75 metre uzunluğundaki tren, aileler ve çocukların gezerken keyifli zaman geçirmelerini de sağlayacak.

PROJE HIZLA İLERLİYOR

Şu an Ankapark’ın büyük oranda işlerini bitirmek üzereyiz. Tema Park ve Doğal Yaşam Parkı Alanı’nı 3 metre yüksekliğinde 8 kilometre uzunluğunda bir ihata duvarı çevreleyecek. Duvarın 4 kilometrelik kısmı tamamlandı. Tema Park alanında 100 bin metrekarelik göletin ortasında bulunan dev fıskiyenin yerleştirme çalışmaları bugün yarın başlayacak. Türkiye Temalı Sinema yapısının da çelik sistem imalatı ile dış panel kaplamaları bitmek üzere. Alandaki elektrik altyapısı imalatları devam etmekle birlikte, yürüme yolları ve kentsel servislerin projeleri de tamamlandı.

ANKARALILAR YEŞİLE DOYACAK

Ankara’ya büyük ekonomik katkıyı getirecek proje bizler gibi Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizi de heyecanlandırıyor. İnşaat aşamasında kapılarımızı açtığımız parka vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kullanılan malzemeden içeride bulunan oyuncaklara kadar ne varsa hepsini gösterdik. Ayrıca Ankapark’ın son halinin nasıl olacağını sinevizyon gösterileri ile de izlettik. Burada vatandaşlarımızın en dikkat ettiği nokta, Ankapark’taki yeşil alanın fazlalığı oldu. Çeşitli bölgelerden yaklaşık 100 bin adet değişik türde ağaç ve bitkinin dikim işlemleri yakında başlayacak. Dikilecek ağaçlardan bir kısmı İstanbul Yolu kenarında kurulan geçici fidanlığa getirilmeye başlandı. Aileler burada gezerken yeşile doyacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar