Ankara metrosunda su baskınına kovalı önlemAnkara metrosunda su baskınına kovalı önlem :Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin su baskınlarına karşı aldığı ‘etkili’ tedbir, görenleri şaşırttı.

Yaklaşık bir haftadır Başkent Ankara’da aralıksız süren yağışlar, Başkent Ankara Metrosu’nu ve Ankaray’ı da vurdu. Başkent Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “sinyalizasyon bakımı” yaptığını söyleyerek, saatlerini geri çektiği metroda, şimdi de görenleri şaşkına çevirecek bir buluşa imza attı.

KOVALI ÖNLEM

Başkent metrosunun duraklarında, su baskınlarına karşı “kova” önlemi alındı. Belediye tavanı akan metro istasyonlarına, kova ve “kaygan zemin” uyarısı koyarak çözüm buldu.

“21. YÜZYILDA BAŞKENTE YAKIŞMIYOR”

Başkentliler metronun bu durumundan şikayetçi olurken, tepkilerini “21. yüzyılda, Türkiye’nin başkentine yakışmayan bir görüntü; oraya buraya oyuncak, çalışmayan saat yapacağına önce ulaşımı düzeltsin. Metro duraklarında tepemizden ne olduğu belirgin olmayan sular damlıyor” diyerek gösterdi.

“KUM TORBASI İLE ÇÖZÜM”

Başkent Ankara metrosunda bundan evvel de tavanı akan metro durakları için kum torbaları ile tedbir alınmıştı. CHP Başkent Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da duruma tepki göstererek, “Burası Ankara… Tavanı akan metro durağını su basmasın diye kum torbalarıyla tedbir alan bir belediyesi var! ” demişti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.