Ankara metrosunda yapılan saat değişikliğiAnkara metrosunda yapılan saat değişikliği :CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ’ya, Ankara metroda yapılan saat değişikliğini sordu.

Nazlıaka, İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından metro hareket saatlerinin yeniden düzenlendiğini belirterek şöyle dedi:
“Sinyalizasyon sistemleri entegrasyon çalışmaları gerekçe gösterilerek metro ulaşım saatlerini erkene almak gerçekçi ve geçerli bir gerekçe olabilir mi?
Bu durum Ankaralının toplu taşım hakkını gasp etmek değil midir?
Ulaşım saatlerinde yapılan değişiklik Başkent Ankara’yı sosyal ve kültürel alanda nasıl etkileyecektir?

Toplu taşım olmaması nedeniyle vatandaşlarımız erken eve dönecek mağazalar ve eğlence mekanları erken saatlerde kapanacaktır. Bu durum Ankara ekonomisini olumsuz yönde etkilemeyecek midir? Yaşanacak ekonomik kaybın boyutu ne olacaktır?
Gece çalışan Ankaralıların ulaşımı nasıl sağlanacaktır? Bu nedenle kaç kişi işini bırakmak zorunda kalacaktır?

Bir taraftan gece ulaşımın saatlerini sınırlayıp Ankara’yı sosyal kültürel ve ekonomik alanda olumsuz yönde etkilerken diğer taraftan Ankara’da ticaret ve turizmin gelişmesi için Ankara Alışveriş Festivali düzenlemek çelişki değil midir?
Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu taşım hizmeti ve saatlerinde İzmir ve Eskişehir’i kendisine örnek olarak alacak mıdır?”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.