Arap plakalı otomobil tramvay durağına daldıArap plakalı otomobil tramvay durağına daldı :Karataş’ta viraja hızlı giren Suriye plakalı otomobil, sürücüsünün aracın kontrolünü kaybetmesi sonucu tramvay durağına daldı. Çarpmanın etkisiyle tramvay durağının camları kırılırken, vatandaşlar büyük panik yaşadı. Aracın ters dönerek durabildiği kazada can kaybı yaşanmazken, araç sürücüsü kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Tıp Fakültesi tramvay durağında yaşanan başka bir kazada ise iki araç hem birbirine hem de tramvay durağına çarptı.

Dün saat 19:00 sıralarında Karataş 1. Bölge TEM Market karşısı, cami durağı olarak bilinen tramvay durağının olduğu noktada, Arap plakalı otomobilin sürücüsü aşırı hız nedeniyle virajı alamayarak tramvay durağına çarptı. Çarpmanın etkisiyle tramvay durağındaki ikaz direklerini yıkıp, camları kıran otomobil ancak ters dönerek durabildi. Kazanın son durak istikametine yakın bir istasyonda olmasından dolayı durakta bekleyen kimsenin olmaması ve iniş için bekleme yapan tramvay olmaması olası bir facia yaşanmasına engel oldu. Kaza sırasında güvenlik kulübesinde bulunan güvenlik görevlisi büyük şok yaşarken, kaza esnasında ne olduğunu anlayamadığını ve aracın hemen yanı başındaki camları kırarak durağa çarptığını söyledi.

Semt sakinleri ise tramvay duraklarının bulunduğu bölgedeki virajların çok eğimli olduğunu ve bölgede daha öncede kazalar yaşandığını söyleyerek, yetkililerden tedbir almalarını istedi.

Diğer bir kaza ise Tıp Fakültesi Hastanesi yaya geçidinin olduğu noktada meydana geldi. Hastane sapağının olduğu noktada trafik ışıklarına gelmeden iki otomobil hem birbirine hem de tramvay durağına çarptı. O sırada tramvaydan inen vatandaşlar olay yerini meraklı gözlerle izledi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.