Atatürk Bulvarına Raylı Sistem MolasıAtatürk Bulvarına Raylı Sistem Molası :Üniversite-Talas tramvay hattı nedeniyle Atatürk Bulvarı’nın şehir istikametinden belediye kavşağına kadar olan kısmı tek yönlü trafiğe kapatıldı.

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, güzergah incelemesinde yaptığı açıklamada Erciyes Üniversitesi lojmanlarına kadar hizmet veren hafif raylı sistemin kız yurdu ve ilçe girişinden belediye kavşağına kadar olan bölümünde çalışmaların sürdüğünü söyledi. Başkan Palancıoğlu, Atatürk Bulvarı’nın ilçe girişinden itibaren sağ şeridinin tramvay çalışmaları sonucu trafiğe kapatıldığını belirterek, “Şehir istikametinden gelen vatandaşlarımız Talas’a gelmek için ilçe girişinden Bahçelievler Mahallesine dönerek belediye kavşağından tekrar Atatürk Bulvarına çıkmak suretiyle yolu kullanabilirler” dedi.

Başkan Palancıoğlu modern, konforlu ve rahat toplu taşıma aracı olan raylı sistemin tarihi Talas’a ayrı bir siluet katacağını ifade ederek, “Tarihi dokusuyla ve kültürel varlıklarıyla zengin ilçemiz Talas’ta tramvayın hizmet vermeye başlaması ilçemiz değerine değer katacaktır. Atatürk Bulvarı’nın belediye kavşağına kadar ki bölümünde asfalt kazıma ve alt yapı çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı bu çalışmayla bir yandan tarih kokan ilçemiz, diğer yandan da modern şehircilik hizmetlerinin zirvesine ulaşmış olacak” diye konuştu.

Başkan Palancıoğlu, Atatürk Bulvarı’ndaki tramvay çalışmalarının bölüm bölüm tamamlanacağını kaydederek, yolun da aynı şekilde trafiğe tek yönlü olarak kapatılacağını sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.