Banliyö treni ile iş makinesi nasıl çarpıştıBanliyö treni ile iş makinesi nasıl çarpıştı :Münih’te şehir içi ulaşımda bir tren raylarda çalışma yapan iş makinesiyle çarpıştı. Kazada her iki aracın sürücüleri ağır olmak üzere beş kişi yaralandı.

Almanya’nın Münih kentinde feci bir tren kazası meydana geldi. Olching bölgesinde şehir içi ulaşımda günlük rotasını takip eden bir tren (S-bahn) sabah saat 05:30 sularında raylarda çalışma yapan bir kepçe ile çarpıştı.

Ingolstadt polisinden yapılan açıklamada, kaza anında trenin raylardan çıktığı ve kepçenin de büyük hasar aldığı duyruldu.

Kazada her iki aracın sürücüsünün ağır yaralandığı ve hastanede tedavi altına alındığı belirtilirken, yaralı olan üç yolcunun durumlarının ise iyi olduğu açıklandı.

Emniyet birimleri kazanın iş makinesi şoförünün hatasından kaynaklandığını tahmin ediyor.

Tren yolu hattına yakın bir yerde çalışma yapan kepçe sürücüsünün farkında olmayarak rayların üzerine çıktığı öğrenildi. Bunun üzerine de seyahat halindeki tren ile çarpıştığı ifade edildi.

Kazanın sabah erken saatlerde meydana gelmesinden dolayı trende çok az yolcu bulunduğu ve bu nedenle de can kaybı yaşanmadığı ve yaralı sayısının düşük olduğu da gelen bilgiler arasında.

Olaydan sonra S8 hattı üzerindeki şehir içi tren seferleri saatlerce durdu. Münih-Augsburg tren seferleri Ingolstadt üzerinden yapıldı. Aksayan diğer bölgesel tren seferleri içinse ilave otobüs seferleri başlatıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.