Bilecikliler hızlı trene Bozüyükten binecekBilecikliler hızlı trene Bozüyükten binecek :Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, Bozüyük’teki Hızlı Tren İstasyonunun bitmek üzere olduğunu, Bileciklilerin buradan hızlı trene inip bineceklerini söyledi. Apaydın, Bilecik istasyonunun bitişinin ise Ağustos ayına sarktığını söyledi.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Devlet Demiryolları (TDDY) Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, Bilecik Yüksek Hızlı Tren (YHT) İstasyonu’nda incelemede bulundu.

Vali Nayir, DDY Genel Müdür Yardımcısı Apaydın, İl Jandarma Komutanı Alpay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, DDY Daire Başkanı İsmail Murtazaoğlu ve Şube Müdürü Özgür Karabacak ile birlikte inşaatı devam eden Bilecik YHT İstasyonu’nda incelemede bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Kontrol Merkezi ve sinyalizasyon sistemi hakkında yüklenici firma yetkilisi Ferit Peremeci’den bilgi alan Vali Nayir, “YHT hizmete girmesiyle ilimiz büyük bir avantaj sağlamış olacak ve her yönüyle rahatlayacak. Kültür ve turizm yönünden bizim beklentilerimizi karşılayacak. Emniyet açısından her türlü tedbirleri alıyoruz Şu anda YHT istasyonu çalışması devam ediyor kısa sürede tamamlanarak hizmete girecektir” dedi.

DDY Genel Müdür Yardımcısı Apaydın da gazetecilerin YHT’nin 29 Mayısa yetişecek mi? sorusuna, yetiştirilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini ancak netleşmiş bir tarih olmadığını, yakın zamanda açacaklarını bildirdi.

YHT istasyon projesinde değişiklik yapılmasından dolayı istasyonun Ağustos ayı içerisinde tamamlanacağını bildiren Apaydın, bu süre zarfında vatandaşların Bozüyük istasyonunu kullanabileceğini ve en kısa sürede de Bilecik istasyonunu Bilecik halkının hizmetine sunacaklarını söyledi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.