Biz en iyisi bu hızlı treni beklemeyelimBiz en iyisi bu hızlı treni beklemeyelim :Hızlı trenin faaliyete geçmesi yılan hikayesine döndü. İstanbul-Ankara arasında çalışacak Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) ne zaman hizmete başlayacağı hala belirsiz. Hükümet, 29 Ekim 2013 için söz vermişti, olmadı. Daha sonra verilen vadeler de tutmadı. Mart, nisan, mayıs derken hızlı trenin faaliyete geçmesi yine erteledi. Son olarak Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan bugün yaptığı açıklamada haziranın ikinci yarısı dedi.
YİNE ERTELENDİ

Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul-Ankara arasındaki Hızlı Tren seferlerini bir türlü başlatamıyor. 29 Ekim 2013’de başlayacağı açıklanan, o tarihe yetişmeyince sürekli yeni vadeler verilen Hızlı Tren konusunda Ulaştırma Bakanı yeni bir açıklama yaptı. Bakan Elvan, son olarak “Mayıs ayı bitmeden” hızlı tren seferlerinin başlayacağını söylemişti. Karaman’da konuşan bakan, “İstanbul-Ankara arasında hızlı tren seferleri ancak haziran ayının ikinci yarısında başlayabilir” dedi. Arık bu hızlı tren 2014 yılı sonundan önce çalışmaya başlarsa, şükredeceğiz.
“SABOTAJ YAPIYILOR”

Bakan Elvan, Hızlı Tren seferlerinin bu kadar gecikmesinde müteahhitin veya idarenin suçu olmadığını da öne sürdü, “ Tren hattında sürekli sabotaj yapılıyor. Döşenen elektrik hatlarının kabloları çalınıyor. Bu nedenle gecikme oluyor” şeklinde konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.