Çorumun demiryolu talebine TOBB’un desteğini bekliyoruzÇorumun demiryolu talebine TOBB’un desteğini bekliyoruz :Çorum’un en önemli talebinin demiryolu olduğunu vurgulayan Başaranhıncal,“Esasında demiryolu yalnızca Çorum’un değil, bölgenin talebidir. Çorum üzerinden Samsun ile Ankara arasında kurulacak bir demiryolu ağı, Karadeniz Bölgesi’ni Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne bağlayacak mahiyettedir” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanlığı Uzman Yardımcısı Tahir Argüç, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Murzioğlu ve Argüç, Çorum ve bölgenin, iş dünyasının ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB’dan talep ve önerilerini dinlemek üzere Odayı ziyaret ettiler.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri olarak kendi bölgelerindeki oda ve borsalara, TOBB’dan talep ve önerilerini öğrenmek amacıyla ziyaretler düzenlediklerini söyledi.

Bu kapsamda Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiklerini belirten Murzioğlu, “Bu ziyaretlerde yaptığımız bilgi sahibi olduğumuz talep ve önerileri rapor haline getirerek Sayın Başkan’a sunacağız” dedi.

Ziyarette Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Salih Zeki Murzioğlu’na ilimizin ve iş dünyasının talepleri hakkında bilgiler verdi.

Çorum’un en önemli talebinin demiryolu olduğunu vurgulayan Çetin Başaranhıncal, “Esasında demiryolu yalnızca Çorum’un değil, bölgenin talebidir. Çorum üzerinden Samsun ile Ankara arasında kurulacak bir demiryolu ağı, Karadeniz Bölgesi’ni Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne bağlayacak mahiyettedir. Demiryolu talebimizi Çorum TSO olarak her fırsatta dile getiriyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin demiryolu talebimizi gündeme getirmesini ve yetkili mercilere iletmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu da, mevcut demiryolu ağının 170 kilometre kadar revize edilerek yeniden planlanmasıyla Türkiye’nin iki ucunun birbirine bağlanacağını belirterek, “Yapılan teknik incelemeye göre güzergah üzerindeki coğrafi yapı oldukça elverişlidir. Dolayısıyla bölgemize yapılacak bu demiryolunun devlete ciddi bir maliyeti olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Salih Zeki Murzioğlu, başta demiryolu talebi olmak üzere Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın belirttiği talepleri rapor haline getirerek TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ileteceklerini ifade etti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.