Demirsporun emektarları O’nun için sahada

Demirsporun emektarları O’nun için sahada :TÜVASAŞ (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.) Genel Müdürlüğü ve Demiryol-İş Sendikası tarafından İmalat Fabrikası’nda işçi personel olarak çalışırken geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat eden Necmettin Samsa anısına düzenlenen ‘2014 İlkbahar Futbol Turnuvası’ kapsamında Samsa’nın Demirspor’da yıllarca birlikte futbol oynadığı arkadaşları özel bir maç yaptı.TÜVASAŞ tesislerinde yapılan maça Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Demirspor Kulüp Başkanı Muammer Güneş, Necmettin Samsa’nın ailesi, arkadaşları ve fabrika personeli katıldı.

Karşılaşmada Demirspor’da futbol oynamış ve tamamı emekli olan Necip Koçkar, Osman İbrahimoğlu, Turan Yılmaz, Nuri Çelik, Mehmet Ali Çalışkan, Nurettin Çelikarslan, İbrahim Samsa, Köksal Ok, İbrahim Topçu, Nejat Palacıoğlu, Abdullah Kocabey, Nevzat Yiğit, İrfan Arkan, İsmail Birgin, Adnan İmamoğlu, Davut Muti, Atilla Yıldız ve Mesut Öztürk yer aldı.

Necmettin Samsa ile uzun yıllar birlikte futbol oynadıklarını ifade eden Mehmet Ali Çalışkan “Değerli arkadaşımız Necmettin Samsa anısına bir araya geldik, bizleri yalnız bırakmaya arkadaşlara teşekkür ediyorum. Meslektaşımızı, dostumuzu yitirmenin hüznü içerisindeyiz. Bu vesile ile kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

Takımlar ‘Rahmetle anıyoruz Demirspor ailesi’ pankartıyla sahaya çıktı. Masina’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında ölen işçiler ve Necmettin Samsa anısına müsabaka başlamadan önce bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

4-4 biten müsabakanın sonunda Özbek Samsa’ya dedesinin forması hediye edildi.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar