Demiryollarında Emniyet Güvenlik Semineri Ankara’da Yapılacak

Demiryollarında Emniyet Güvenlik Semineri Ankara’da Yapılacak :Demiryollarında “Emniyet Güvenlik Semineri”, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile Uluslararası Demiryolu Birliği’nin (UIC) işbirliğinde 6-7 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.


TCDD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’de gerek yüksek hızlı, gerek konvansiyonel demiryolu alanında yaşanan gelişmeler sonucunda ortaya çıkan güvenlik ve emniyete yönelik ihtiyaçlar dikkate alınarak planlanan seminerde; kapsayıcı koruma (emniyet, güvenlik, tüm tehlikeler, kriz yönetimi arasında uyum), altyapı (sinyalizasyon, tüneller), yolcu trafiği ve istasyonların, yük taşımacılığının emniyet ve güvenliği gibi konular ele alınacak.

İki gün sürecek Emniyet Güvenlik Semineri’nin özellikle emniyet ve güvenlik kavramlarının kesiştiği ve ayrıldığı noktaların kesin hatları ile ortaya konması, bu konuda politikalar ve stratejiler belirlenmesi açısından katkı sağlaması hedefleniyor.

6 Mayıs’ta Rixos Otel’de başlayacak seminere yurtiçinden yaklaşık 135, yurtdışından ise yaklaşık 25 uzmanın katılımı bekleniyor.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar