Demiryollarında uluslararası güvenlik semineri sona erdiDemiryollarında uluslararası güvenlik semineri sona erdi :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Demiryollarında Uluslararası Emniyet Güvenlik Semineri sona erdi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Rixos otelde düzenlenen ve 10 ayrı ülkeden 150 uzmanın katıldığı seminerin kapanışında, Uluslararası Demiryolu Birliği (UIC), bölge ülkeler ve Türkiye için çok önemli bir semineri gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İki gün boyunca altyapı, tüneller, istasyonlar, koridorlar, lojistik hizmetleri, güvenlik ve emniyet konularında 7 ayrı oturum yapıldığını ifade eden Karaman, geleceğe yönelik projeksiyonlar belirlendiğini belirtti.

TCDD’nin güvenlik ve emniyet politikalarını birinci konu olarak ele aldığını anlatan Karaman, şunları kaydetti

“Güvenlik ve emniyet politikalarımız işletmecilik, altyapı ve lojistik alanlarıyla sınırlı kalmamakta bir emniyet ve güvenlik kültürü oluşturmaya yönelik adımlar da atılmaktadır. Bu toplantının, TCDD’nin büyük yatırımlara imza attığı, Marmaray ve Yüksek Hızlı tren projelerini gerçekleştirdiği, uluslararası ulaşım koridorları oluşturduğu ve sektörü serbestleştirme sürecinde olduğu bir dönemde Türkiye’de yapılmasının anlamı büyüktür. Emeği geçen herkese, uzman ve katılımcı konuklarımıza teşekkür ediyorum.”

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.