Hızlı Tren sabotajcıları kablo hırsızı çıktıHızlı Tren sabotajcıları kablo hırsızı çıktı : Yüksek Hızlı Tren hattının kablolarını çalan iki hırsız tutuklanarak cezaevine gönedirildi. Hırsızlar kritik kablo hatlarını çalmış

Türkiye’nin en büyük ulaşım projelerinden biri olan hızlı tren hatlarına dadanan hırsızlardan ikisi yakalandı. Bilecik’te yüksek hızlı tren hattından sinyalizasyon ve haberleşme kablosu çaldığı iddia edilen 2 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

Bilecik merkeze bağlı Vezirhan beldesinde YHT hattından sinyalizasyon ve haberleşme kablosu çaldığı iddia edilen 2 kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri, farklı tarihlerde YHT hattı üzerinde bulunan 21’inci tünel bölgesinde Kuyubaşı mevkisinden 200 metre, Bozüyük ilçesindeki 35’inci tünel bölgesinden 30 metre ve Vezirhan bölgesindeki 16. ve 17’nci tünel arasından 300 metre sinyalizasyon kablosu ile haberleşme ve enerji nakil kablosunun çalınmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Jandarmanın yaptığı inceleme sonucunda, kabloları kestiği tespit edilen F.I. ve L.Y, içerisinde 300 metre sinyalizasyon kablosu bulunan kamyonetle Vezirhan beldesinde yakalandı.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.