Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattının Rehabilitasyon ve Sinyalizasyonu ProjesiIrmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattının Rehabilitasyon ve Sinyalizasyonu Projesi :Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattının Rehabilitasyon ve Sinyalizasyonu” Projesi Direktörü Mehmet Başer, “Hat yenileme ve sinyalizasyon çalışmalarımız hızla devam ediyor. Proje 2016 yılı ocak ayında tamamlanacak” dedi.

Başer, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yıl önce temelleri atılan projede, 800 kişilik bir ekiple çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, sinyal ve haberleşme merkezini Karabük’te kurulacağını vurguladı.
Hattın Karadeniz’den Anadolu’ya geçişi sağlayan koridor olma özelliğiyle, yolcu ve yük taşımacılığında önemli işleve sahip olacağını anlatan Başer, “Hattın uzunluğu 450 kilometre. Hat baştan sona AB standartlarında yenileniyor. Kullanılan raylar ve makaslar yerli malıdır. Ülkemizde üretilmektedir. Hat yenileme ve sinyalizasyon çalışmalarımız hızla devam ediyor. Proje 2016 yılı ocak ayında tamamlanacak” diye konuştu.

Başer, yüzde 85’inin AB hibesiyle karşılanan projenin, AB’nin üye dışı ülkelerde tek kalemde finanse ettiği en büyük ulaştırma projesi olduğunu sözlerine ekledi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.