İstanbul-Ankara YHT ‘nin ne zaman hizmete başlayacağı hala belirsiz

İstanbul-Ankara YHT ‘nin ne zaman hizmete başlayacağı hala belirsiz :İstanbul-Ankara arasında çalışacak Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) ne zaman hizmete başlayacağı hala belirsiz. Hükümet, 29 Ekim 2013 için söz vermişti, olmadı. Daha sonra verilen vadeler de tutmadı. Son olarak Ulaştırma Bakanı, “Mayıs sonu YHT çalışacak” sözü vermişti, bekliyoruz.
GAR YENİLENDİ

İzmit Tren Garı da YHT için yenilendi. Uzun süredir tren çalışmadığı için ıssız olan İzmit Gar Binasının içi dışı boyandı, tuvaletler, mescit yenilendi. Binanın bütün elektrik tesisatı değiştirildi. İzmit Gar Binasının yenilenmesi için yaklaşık 2.8 milyon TL harcandı.
ÜST GEÇİT YAPILIYOR

Gar binasının dışında da YHT için hazırlık yapılıyor. Peron sayısı 2’den 3’e çıkartılıyor. Demiryolunun altından Salim Dervişoğlu Caddesi’ne ve peronların karşı tarafına geçişi sağlayan yaya alt geçitleri de yenilendi. Bu arada yolcuların YHT peronlarına ulaşımı için 7 metre 65 santim yüksekliğinde yeni bir yaya üst geçidi inşa ediliyor. Hızlı Tren mayıs sonunda çalışmaya başlarsa, bu yaya üst geçidi bitmemiş olacak. Neden bu işlerin şimdiye kadar bitirilmediğini de birilerine sormak gerek.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar