İstanbul Çanakkale YHT ile 30 dakikaİstanbul Çanakkale YHT ile 30 dakika :Dün “Bu Lügatta Zor Yok” başlıklı yazım üzerine, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman aradı.

Teşekkür faslını geçersek, trenlerin hayatımızı nasıl kolaylaştıracağına 2015 itibariyle, çok daha yakından tanık olacağımızı söylemeliyim.

En dikkat çekeni, Çanakkale, İstanbul arasındaki yolun, YHT ile 30 Dakika’ya ineceği. Daha önce de yazmıştım detaylarıyla, hele boğaza bir köprü yapılsın, bakın İstanbul trafiği de nasıl ferahlayacak. Üstüne tren ulaşımı da eklenince, kentin ana damarlarına by pass niyetine gelecek…

Ütopik gelebilir ama en önemli projelerden biri de Marmara’nın dört yanını dolaşan seferler… Kolay olmadığını biliyorum. Gerçekten yüksek bütçeli bir çalışma.

Öncelikle, Balıkesir üzerinden Bargama’ya uzanan bir hat da gündemde. Kuzey Ege ile ilgili henüz bir proje yokmuş,

Olmadığını zaten biliyordum da, ısrardan vazgeçmeye niyetim yok. Öyle ya, Edremit’e eskiden tren yolu varmış. Şimdi niye olmasın değil mi ama? Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim.,

Hani, tren istasyonlarındaki alt geçitlerin de bakıma muhtaç durumda olduklarını kaleme almıştım ya, onlar da YHT’e uygun restore edilecekmiş. Merakla bekliyoruz.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.