İstanbul Metrosunda Soma eylemiİstanbul Metrosunda Soma eylemi :Soma’da 232 işçinin hayatını kaybetmesinin ardından İstanbul Metrosu’nda, yerlere uzanarak protesto eylemi düzenleniyor.

Manisa Soma’da 205 kişinin ölümüne neden olan kömür madenindeki facia Türkiye’nin farklı yerlerindeprotesto ediliyor.

Soma Holding’in İstanbul Levent’teki şubesinin önüne gelen bir grup genç oturma eylemi yaparken, İstanbul Metrosu’nda da gençler yerlere uzanarak protesto eylemi düzenliyor.

Soma’daki faciayı protesto etmek isteyen 5 kişilik grup, saat 10.00 sıralarında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş’nin Levent’te bulunan ofisinin önüne geldi. Gece saatlerinde duvarlarına ‘Katiller’ yazılan ofis önüne gelen grup, burada oturma eylemi başlattı. Ellerinde ‘Kader değil, cinayet, Bu plaza işçilerin kanları üzerine yükselmektedir’ yazılı dövizler bulunan grup ‘ İş kazası değil. Bu bir cinayet’ şeklinde sloganlar attı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında, olaydan hükümet sorumlu tutularak, “Soma’da yaşananlar kader değil, cinayettir. Bunun da tek sorumlusu Ak Parti ’dir. 15 gün önce Meclis’te tartışılması gereken bu konu reddedilmiştir. 15 gün sonra ise bu katliam meydana gelmiştir” denildi.

Eylemcilerin şirket tarafından kapatılan ofis önündeki bekleyişi sürüyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.