İstanbuldaki postacılara toplu ulaşım araçları ücretsizİstanbuldaki postacılara toplu ulaşım araçları ücretsiz :İstanbul’da posta dağıtımı yapan personel, cumartesi günü dahil olmak üzere haftanın 6 günü metro, tramvay, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü dahil tüm toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanacak.

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen), posta dağıtıcılarının toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanması için İstanbul 5. İdare Mahkemesine açtığı davayı kazandı.

Birlik Haber-Sen, İstanbul’da PTT’ye bağlı olarak posta dağıtımı yapan personelin, cumartesi günü dahil olmak üzere haftanın 6 günü metro, tramvay, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü dahil tüm toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanmasına yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında açtığı davayı kazandı.

-“BU DAVA EMSAL OLUŞTURACAK”-

Birlik Haber-Sen’in İstanbul’da dağıtıcıların toplu taşıma araçlarının ücretsiz olarak kullanması yönünde kazandığı bu dava Türkiye genelinde emsal oluşturacak.
Ülke geneli birçok ildeki dağıtıcılar ücretli olarak kullandıkları toplu taşıma araçlarından artık ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.