İZBAN Karşıyaka İstasyonunda işgal bittiİZBAN Karşıyaka İstasyonunda işgal bitti : İlçedeki kaldırım işgali ve işporta sorununa kalıcı çözümler bulmak için mücadele eden Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı’daki kafeler sokağının ardından İZBAN Karşıyaka İstasyonu’nun üst kısmına da el attı. Vatandaşların geçişini engelleyen tezgahlar kaldırıldı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Vatandaşlarımızın, meydan ve kaldırımları özgürce kullanabilmesi için kararlı adımlar atacağız” dedi.

ZABITA VE EMNİYET NÖBET TUTUYOR

Vatandaşların yoğun şikayetlerini dikkate alan Karşıyaka Belediyesi zabıta ekipleri, istasyon bölgesini işporta ve işgalden kurtarmak için müdahalede bulundu. Çalışma Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve emniyet birimleri ile ortaklaşa yapıldı. Yasal izni olmadan, sağlıksız koşullarda satış yapan seyyar tezgahlara el kondu. Bölge, vatandaşların kullanımına uygun hale getirildikten sonra zabıta ekipleri ve emniyet güçleri nöbet tutmaya başladı.

“KARARLIYIZ, ÇÖZECEĞİZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçenin kanayan yarası haline gelen kaldırım işgali ve işporta sorununun çözümü için kararlı olduklarını söyledi. Akpınar, “Vatandaşlarımızın şikayetlerini dikkate alarak bu konuda düzenlemeler yapıyoruz. Öncelikli amacımız uzlaşı ile sorunu çözmek. Vatandaşlarımız bundan sonra meydan ve kaldırımlarda daha rahat yürüyecek.” dedi.

BOSTANLI’DAN BAŞLAMIŞTI

Karşıyaka Belediyesi, ilçedeki kaldırım işgali sorununa ilk olarak Bostanlı’da el atmış, kafe ve restoranların, vatandaşların geçişini engelleyecek şekilde kaldırıma yayılması önlenmişti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.