İZBANa Genç BakışİZBANa Genç Bakış :İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığı ile kurulan İZBAN, bir taraftan tren seti ve istasyon sayısını artırırken diğer yandan da iletişim faaliyetlerini geliştiriyor.

Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma ulaşım sistemi olan İZBAN, İzmir halkı ile olan iletişim kanallarını geliştirmek amacıyla, Yaşar Üniversitesi’nden gelen talebi değerlendirerek proje iş birliği çerisine girdi. Bu çerçevede, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, İZBAN ile ilgili halkla ilişkiler ve reklam projeleri hazırlayacaklar. Özellikle gençlere yönelik olarak hazırlanacak proje için İZBAN Genel Müdürü Sabahattin Eriş, Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev ve İZBAN’ın ilgili birimleri, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri ile bir araya geldiler.

Çiğli’deki İZBAN Genel Merkezi’ndeki toplantı ve tanıtım turunda öğrencilere İZBAN ve toplu taşıma hatlarını kullanan yolcu profili hakkında bilgiler aktarıldı. İZBAN’ın, hedef kitlesi olan yolcuların gözünde daha net bir algıya kavuşması ve sağlanan hizmetlerin daha iyi duyurulması konusunda fikir alış verişi yapıldı. Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ferah Onat “İZBAN kentimiz için çok önemli bir değer. Öğrencilerimiz de kent hayatını kolaylaştıran, kentin en önemli ulaşım aracı haline gelen İZBAN’ı genç gözüyle analiz edecekler. İZBAN’la İzmir halkı arasındaki etkileşimi ve işbirliğini artıracak yaratıcı iletişim fikirleri üretecekler” dedi.

Toplantıda, söz konusu iş birliği kapsamında genç iletişimcilerin gözünden üretilecek projelerin de merakla beklendiği ifade edildi. Öğrenci projelerinin ilk sunumlarının, değerlendirilmek üzere İZBAN yönetimine Haziran ayında yapılması bekleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.