İzmit tramvay hattının güzargahı kesinleştiİzmit tramvay hattının güzargahı kesinleşti :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi trafiğini rahatlatacak büyük projesi ‘Tramvay’ için güzergah netleşti. Yapılan altyapı incelemesi sonucu tramvayın Yürüyüş Yolu’ndan geçmesi yönünde karar alındı.

AĞAÇLARIN EĞİMİ

Tramvay için en uygun yolun mevcut Yürüyüş Yolu güzergahı olmasında, çınar ağaçlarının konumu etkili oldu. Yetkililer, tarihi çınar ağaçlarının Hürriyet ve Cumhuriyet Caddelerine eğimli olduğu, bu nedenle mevcut Yürüyüş Yolunun daha rantabıl kullanılabileceğini belirttiler.

KAMUOYUNA SORULACAK

Tramvayla ilgili uygulama projesi bittikten sonra inşaat ihalesinin yapılacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, “Tramvayın geçiş güzergahı için esnafların ve kamuoyunun da görüşlerini alacağız” dedie.

YAYALAŞTIRMA DURUMU

Yayalaştırma Projesi’nin uygulanacağı Merkez Bankası ve Leyla Atakan Caddesi arasında kalan Hürriyet ve Cumhuriyet Caddeleri’nin esnafları ile Haziran ayında bir araya geleceklerini aktaran Büyükakın, “Tramvayla ilgili alınan kararı açıklayacağız. Esnaflardan ve kamuoyundan farklı bir düşünce çıkarsa bunu da değerlendiririz” dedi.

Kocaeli tramvay güzergahı için buraya tıklayınız.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.