Kanada Demiryollarında güvenlik mevzuatını güçlendiriyorKanada Demiryollarında güvenlik mevzuatını güçlendiriyor :Quebec’te yaşanan bir raydan çıkma kazasından sonra Kanada demiryolu ağında güvenliği arttırma kararı ile Temmuz 2013’te Demiryolu Güvenliği Yasasında 33. Bölüm altında bir acil durum direktifi yayınlamıştı. Bu yasayı güçlendirmek amacıyla, şimdi de Kanada Ulaşım Bakanı Lisa Raitt Demiryolu Güvenliği Yasasını çiğneyen demiryolu şirketlerini cezalandırmak için yeni düzenlemeler teklifi sundu.

Yeni kurallar ve zeyilnameler serisi ile Kanada’daki iyileştirilmiş mevzuat Transport Canada’nın demiryolu şirketlerinin kurallara, mevzuata ve standartlara uyup uymadığını denetim ve kontrollerle izlemesine ve gerekli durumlarda da gerekli müdahaleleri yapmasına imkan tanımaktadır.

Transport Canada ayrıca demiryolu şirketlerini, bakanlığa gerekli güvenlik yönetimi sistemi bilgilerini sunmamaları, demiryolu ile ilgili belirli bazı çalışmaları yapmadan önce gerekli tebligatları yapmamaları ve işlerinin bir profesyonel mühendis tarafından onaylanmasını sağlamaları nedeniyle ceza kesme hakkına sahip olacaktır.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.