Kentiçi Balastsız Üstyapı SistemiKentiçi Balastsız Üstyapı Sistemi :Hem hafif raylı sistemler hem de demiryolu sistemleri için Gömülü Ray Sistemi. edilon)(sedra ray sabitleme sistemlerinde uluslararası düzeyde bir tedarikçidir. Şirket Avrupa, Asya, Avustralya, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da raylı sistemlerin anahtar teslim altyapı projelerinde işbirliği yapmaktadır. Şirketin önemli faaliyetlerinden birisi de ‘cadde üstü’ ve tünel hatları için teknik çözümler sağlamaktır. Bu çözümlerin temelini edilon)(sedra ERS (Embedded Rail System – Gömülü Ray Sistemi) oluşturmaktadır. Bu sağlam ve kendini kanıtlamış balast kullanmayan sistem hem hafif raylı sistemler hem de demiryolu sistemlerinde esnek uygulama seçenekleri sunmaktadır.

edilon)(sedra ERS (Embedded Rail System – Gömülü Ray Sistemi) rayların nasıl destekleneceği konusunda kavramları radikal bir düzeyde değiştirmiştir. Rayda boydan boya homojen elastik destek kullanılması optimum düzeyde gerekli desteği, sağlamlığı ve elektrik yalıtımını sağlamaktadır. Bu özgün nitelikler sonucunda edilon)(sedra ERS kentsel alanlarda hafif raylı sistem hatlarında olduğu kadar diğer türde demiryolu sistemlerinde tünellerde de mükemmel bir uygulama alanı bulmaktadır.

‘cadde için’ ERS edilon)(sedra USTS iki ray arasında farklı türde yüzey işlemine izin verirken elektrik yalıtımını da optimum düzeyde tutar. Hatlar arasında parke taşı, asfalt, Arnavut kaldırımı, tuğla ya da gömülü beton döşenebilir veböylece yerel mimari mirasları korumak (hatta katkıda bulunmak) mümkün olmaktadır. Prefabrike plaklar sahaya kamyonla nakledilmekte ve regüle edilmiş alt taban üzerine yan yana döşenmektedir.

Dahası ayrık bir şekilde sabitlenmiş hat sistemleri ile karşılaştırıldığında ray kırılması önemli oranda azalmakta ve ayrıca da ray ondülasyonu da etkin bir şekilde ortadan kalkmaktadır. USTS kullanılarak, hat, plak ve raylar son derecede dayanıklı bir şekilde monte edilmektedir.

Yazının devamı için TIKLAYIN

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.