Koto Tramvay İçin Toplantı YapacakKoto Tramvay İçin Toplantı Yapacak :Kent merkezinden geçecek olan tramvay hattının esnafa zarar vereceği endişesi nedeniyle harekete geçen KOTO, tramvay hattının nasıl esnafa zarar vermeden geçmesi için toplantı yapacak .

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO)’nun Mayıs ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Meclis Salonu’na gerçekleştirildi. KOTO Başkanı Murat Özdağ ile yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Murat Özdağ, aylık faaliyet raporunu sundu. Kocaeli ticaretine canlılık getirmek amacıyla önemli bir çalışma içine girdiklerini anlatan Murat Özdağ, “Belediyelerin satıl alma birimleri ile KOTO’nun satın alma birimleri birlikte toplantı yaparak belediyenin alış verişleri il dışından yapmamaları bizlerden yapmaları için komisyonlarımızı kuruyoruz. Daha sonra fabrikalarla aynı toplantıları yaparak Kocaeli ticaretine canlılık kazandıracağız” dedi.

TRAMVAY İÇİN TOPLANTI
Kentin en büyük sorunun kentsel dönüşüm olduğunu ifade eden Özdağ, “ Kentsel dönüşümde kau ile özel sektör eşit şartlarda değil. İnşaat olayı denilince akla rant geliyor. Rantın olmadığı yerde esnaf olmaz. Önce organize ticaret bölgelerinin kurulması lazım. Sonrasında ise esnafların buralara taşınarak mevcut alanların dönüştürülmesi gerekir” dedi. Kent merkezinden geçecek olan tramvay hattının esnafa zarar vermeyecek şekilde nasıl yapıla bilir olacağını tartışacaklarını söyleyen Özdağ, “Kent merkezinden geçecek olan tramvay için konferans yaparak bu işi en iyi şekilde nasıl yaparız bunun cevabını arayacağız” açıklamasında bulundu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.