Malazgirtte karayolları işçileri basın açıklaması yaptıMalazgirtte karayolları işçileri basın açıklaması yaptı :Malazgirt ilçesinde Karayolları 116 Şube Şefliğinde çalışan işçiler, ihaleyi alan taşeron firmanın kendilerini işten çıkaracağı iddiasıyla basın açıklaması yaptı.
Şeflik önünde bir araya gelen işçiler adına açıklamayı okuyan, işyeri temsilcisi İbrahim Çaydaş, yıllardır karayolları bünyesinde çalışan insanların müteahhitlerin merhametine terk edildiğini söyledi.
Karayollarında çalışan taşeron isçilerin mahkeme kararına rağmen bir daha mağdur edildiğini belirten Çaydaş, şöyle konuştu:
“Karayolları bünyesinde yıllardır çalışanlar müteahhittin merhametine terk edildi. Müteahhit de işçileri bir alt firmanın insafına terk etti. Bölge milletvekillerine sesimizi duyuramadık ve ya bizi duymak istemediler. Mahkemenin kararına, Yargıtay’ın onayına rağmen Çalıma ve Sosyal Güvenlik Bakanı halen oyalama taktiğini uyguluyor. Bizlerin isteği mevcut servetimize servet katmak değil. Hakça, eşitçe, insanca yaşamadır. İnşallah bu çığlığımızı duyan olmuştur.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.