Milli Tren yakında raylara iniyorMilli Tren yakında raylara iniyor : Milli Tren Projesi’nin artık resmen sonuna gelindi ihale aşamasının başlaması bekleniyor.

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Tarafından tasarımı yapılan Türkiye’nin ilk yerli dizel tren seti raylarda test sürüşü için gün sayıyor. Milli Tren Projesi’nin artık resmen sonuna gelindi ihale aşamasının başlaması bekleniyor. Yapılan tasarımlar da bir bir ortaya çıktı. Dizel yakıt kullanacak trenle birlikte elektrikli tren setinin de aynı süre içerisinde tamamlanacağı açıklandı. Milli tren projesi ile Sakarya, dev bir yatırımla daha adeta sanayi markası haline gelecek

Milli Tren Projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilecek Elektrikli Tren Seti ve Dizel Tren Seti tasarımının tamamlandığı açıklandı.Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Erol İnal, Milli Tren Projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilecek Elektrikli Tren Seti ve Dizel Tren Seti’nin tasarımının tamamlandığını söyledi.

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Erol İnal, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı açıklamada, TÜVASAŞ’ta üretimi gerçekleştirilecek olan elektrikli ve dizel tren setlerinin tasarımlarının yapıldığını ve ihale aşamasına gelindiği bilgisini verdi. Milli Tren Projesi ile vagon ve demiryolu araçları üretiminde Sakarya’nın marka olabileceğini ifade eden İnal, ‘Çünkü bu sektör Türkiye’de yeni yeni ayağa kalkan, şekillenen bir sektör ve çok hızlı yol alıyor. Bugün Sakarya, sadece vagon değil setlerin üretildiği bir yer haline geldi. Bu, sektör adına büyük bir başarıdır. Demiryolu, sadece ulaştırma değil turizm ve ticaretin canlanması anlamında da büyük önem taşıyor.’ dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.