Muşta öğrencilerden ulaşım protestosu

Muşta öğrencilerden ulaşım protestosu :MŞÜ girişindeki Muş-Kulp karayolu üzerinde toplanan yaklaşık 100 öğrenci, yaşadıkları ulaşım sıkıntısını protesto etti
Üniversite hattındaki otobüs sayısının az olması nedeniyle derslere geç kaldıklarını, otobüslerin tıka basa doldurulduğunu ileri süren öğrenciler, sorunlarının çözülmesi için Muş-Kulp karayolu üzerinde slogan atarak yürümeye başladı.
Şehirlerarası karayolunun ulaşıma kapanmaması için jandarma kontrolünde Kızılağaç Kavşağı’na kadar yürüyen öğrencilerin kente girmelerine Muş Emniyet Müdürlüğüne bağlı çevik kuvvet ekipleri tarafından izin verilmedi.
Polisin kent girişinde aldığı yoğun güvenlik önlemi nedeniyle bir süre bekleyen öğrenciler, daha sonra basın açıklaması yaptı.
Ulaşım sıkıntısı nedeniyle üniversiteye gidiş gelişlerde sorun yaşadıklarını dile getiren öğrencilerden Yasin Kurt, “Sorunların çözülmemesi sebebiyle eylem yapmak zorunda kaldık. Okula giderken adeta sırt sırta binmek zorunda kalıyoruz. Üniversite hattındaki otobüs sayısı yetersiz olduğu için çok sıkıntı yaşıyoruz. Bu sebeple sesimiz duyurmak için eylem yapıyoruz” dedi.
Basın açıklamasının ardından öğrenciler dağıldı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar