Okul Servis Araçlarının Nisan Ayı Denetimleri Tamamlandı

Okul Servis Araçlarının Nisan Ayı Denetimleri Tamamlandı :Okul servis araçlarına Nisan ayında yapılan denetimlerde, trafik kurallarına uymayan servis araçlarından 573’üne cezai işlem ve 1 servis aracına trafikten men cezası uygulanarak toplam 92 bin 144 lira para cezası kesildi.
Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrencilerin güvenliği amacıyla Vali Yardımcısı başkanlığında İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerinden oluşturulan Okul Servis Araçları Denetleme Kurulunun Nisan denetimleri tamamlandı.
Nisan ayında 348 okul servisinin genel trafik kontrolleri yapıldı ve sonucunda eksikliği tespit edilen okul servislerine cezai işlem uygulandı.
Trafik kurallarına uymayan servis araçlarından 573’üne cezai işlem ve 1 servis aracına trafikten men cezası uygulanarak, toplam 92 bin 144 lira para cezası kesildi.
Açıklamada, okul servis araçlarının geliş-gidiş saatlerine ve belirlenen güzergahlarına uyulması ile sürücüler ve araç personelinin genel tutum ve davranışlarının, eğitim ve öğretimin devamı süresince dikkatle ve aralıksız izlenmeye devam edileceği, mevzuata uygun bulunmayan araçların ise trafikten derhal men edileceği vurgulandı.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar