RayHaber Dergisi sayı 6Merhaba,

Demiryolu sektöründeki kararlı büyüme hızla devam etmekte. Hem konvansiyonel hatların modernleşmesiyle hem de yeni hızlı tren hatlarının büyütülmesiyle Türkiye, Avrupa’daki en büyük demiryolu pazarı. Ayrıca, kentiçi ulaşımdaki demiryolu tercihleriyle önem kazanan toplu taşımacılık konusunu işlemeye devam ediyoruz. Bu konuda yapılan yurtiçi ve yurtdışı seminer, kongre, panel, etkinlik ve fuarlarına RayHaber ekibi olarak destek vermeye çalışıyoruz.

Büyüyen demiryolu sektöründeki ihtiyacın karşılanması için Türk firmaları üretim, imalat ve montaj konularında sektöre yatırım yapmayı planlıyor. Bu firmalara destek olmak amacıyla çalışan RAYDER, DTD, UTIKAD, ARUS ve diğer oluşumlara destek veriyoruz.’Yerli üretim’ ve ‘Milli Tren’ konularındaki yüzlerce yazımızı www.rayhaber.com web sitemizden takip edebilirsiz.

Bu sayımızda Karabük’te kurulan Dünya çelik imalat piyasasında önemli bir yere sahip Kardemir ile özel bir röportaj yaptık. 72’m uzunluğunda ray üretebilen firmanın gelecek projeleri oldukça fazla ilginizi çekecek. Ayrıca Mekke-Medine treni hakkında oldukça ilginç bilgilere sahip olacaksınız.

Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere, sevgilerimle…

Levent Özen

 RayHaber 6. sayısını online ve ücretsiz okumak için buraya tıklayınız.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.