Tramvayda kitap şöleniTramvayda kitap şöleni :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GAMEK) tarafından tramvayda ücretsiz kitap dağıtılarak vatandaşlar kitap okumaya teşvik edildi.Tramvaya binen herkes yolculuk boyunca kitap okudu.

Öğle saatlerinde Gaziantep Gar meydanındaki Tramvay durağına gelen GAMEK öğretmen ve öğrencileri, tramvaya binerek yolculara kitap dağıttı. ‘100 Temel Eser’in ücretsiz dağıtıldığı kitapları gören vatandaşlar uygulamanın memnuniyet verici olduğunu söyledi. Yolculuk boyunca vatandaşlarla birlikte kitap okuyan öğrenciler, tramvayda boşa geçen vakti kitap okuyarak değerlendirilebileceğini hatırlattı. Bütün duraklardan tramvaya binen her vatandaşa kitaplar tek tek dağıtıldı.

GAMEK Cumhuriyet Şube Müdürü Alahaddin Mencütekin, etkinlik kapmasında bin 250 kitap dağıttıklarını ifade ederek, “GAMEK olarak vatandaşlarımıza kitabın önemini hatırlatmak ve faydasına dikkat çekmek için bu etkinliği yaptık. Kitap okuma bayramını, tramvayda kitap okuma etkinliği olarak kutluyoruz. Umarım amacına ulaşır ve kitap hak ettiği değeri bulur” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.