Yandex haritalarına raylı sistemlerde eklendiYandex haritalarına raylı sistemlerde eklendi :Sunmuş olduğu hizmetler ile ülkemizde son dönemlerde popüler olmaya başlayan Rusya menşeli Yandex firması, mobil uygulamaları için yenilikler yapmaya devam ediyor. Yandex’in iOS platformunda bulunan harita çözümü uygulaması Yandex Haritalar uzun bir sürenin ardından güncellenerek iOS 7 ile uyumlu oldu.

Google’ın Haritalar uygulamasının Türkiye App Store’unda bulunmaması ve Apple’ın sunmuş olduğu Apple Haritalar hizmetinin de yetersiz kalması kullanıcıları Yandex Haritalar’a yöneltmişti. Yandex biraz geç kalsa da Yandex Haritalar uygulamasını iOS 7’nin sade ve düz arayüzü için güncelledi.

İşte güncelleme içeriği

“Tüm Türkiye’nin haritasını değiştirdik; bizden istediğiniz gibi haritadaki yerleri daha belirgin yaptık. Ayrıca büyük şehirlerlerdeki mahalle bilgilerini ekledik. İstanbul ve Ankara için metro ve tramvay hatlarını, ayrıca Bursa için tramvay hatlarını ve İstanbul Boğazı altından geçen “Marmaray” tünelini ekledik. Uygulamanın tasarımı artık iOS 7 tarzındadır, kurum kartlarında ise derecelendirme ve diğer faydalı bilgiler görsellik açısından artık daha net sunulur. Bunun dışında, uygulamanın kararlılığını ve çalışma hızını arttırarak uygulamayı ciddi derecede geliştirdik; bunu yapmamıza yardım eden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.