Yüksek Hızlı Tren hatlarına tel örgü çekiliyorYüksek Hızlı Tren hatlarına tel örgü çekiliyor :Bilecik’ten geçen Eskişehir-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili inceleme ve soruşturmalar sürerken, rayların çevresine tel örgüler döşenmeye başlandı.

Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne bağlı, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi 2’inci etap tünel 16 ve tünel 17 arasında meydana gelen hırsızlık olayında 530 metre sinyalizasyon ve haberleşme kablosu çalınmıştı.

Çalınan malzemelerin bulunduğu 16 ve 17’inci tünel bölgesinde tren hattı ile yol arasında dışarıdan gelen tehlikelere karşı tel örgüler döşeniyor. Çalışma alanındaki görevli Ömer Saraç, tel örgülerin dışarıdan gelen hayvanların ve dışarıdan vatandaşların YHT raylarının üstüne geçmesini engellemek için yapıldığı belirtti.

Saraç, “Bu bölgede dönem, dönem şahit olduğumuz hırsızlık olayları oldu. İşte burada geçen kablolar kesilmiş görüyorsunuz. Burada zaman, zaman olağan şeyler, bazen yüksek meblağlarda çalıntılar olduğunu da duyduk. Güvenlik firmalarının gezdiğini duyum olarak biliyorum” dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.