7 Yıldızlı Raylı saray7 Yıldızlı Raylı saray :Bir Japon demiryolu şirketi, iki yıl içinde ultra lüks otel konforundaki tren seferlerine başlıyor.

10 vagon 34 yolcu
‘Şinkansen’ adı verilen mermi trenleri ile ünlü olan ve geniş bir demiryolu ağı bulunan Japonya, lüks trenleriyle de ön plana çıkıyor. Doğu Japonya Demiryolu şirketi, ülkede 2017 yılında hizmete sokacağı yeni lüks treni tanıttı. 10 vagonu bulunan lüks tren 34 yolculuk bir kapasiteye sahip. Oldukça lüks bir otele benzer biçimde tasarlanan trenin içinde iki katlı süitler, camdan yapılmış bir gözlem katı, restoran ve bar bulunacak. Şampanya renginde boyanacak olan trende Japonya’nın geleneksel zemin kaplaması olan “tatami” kullanılacak. İki katlı süitlerin içinde geniş bir banyo ve yatak odası yer alıyor.

7 yıldızlı tren
Henüz trenin rotası belli olmamakla beraber, hedef kitle olarak görülen zengin turistlerin beğeneceği biçimde, Japonya’nın en güzel bölgelerinden geçecek bir yol kullanılacak. Şu anda ülkede bulunan en lüks tren, Avrupa’da faaliyet gösteren Orient Express (Şark Ekspresi) ile karşılaştırılan Kyushu Demiryolları’na ait Yedi Yıldızlı tren. Yeni üretilecek trenin ise bu unvanı devralacağı, hatta dünyanın en lüks treni olarak anılacağı öngörülüyor. Tokyo ve Kanto bölgesinde sefer yapacak lüks trende bilet fiyatlarının kişi başı 5 bin 100 euro’dan başlayacağı belirtildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.