Arifiyede Alt Geçit Hizmete GirdiArifiyede Alt Geçit Hizmete Girdi :Arifiye Arifbey Mahallesi ile Fatih, Cumhuriyet ve Neviye Mahallelerini birbirine bağlayan alt geçit hizmete girdi.

TCDD tarafından hayata geçirilen Yüksek Hızlı Tren Projesi (YHT) kapsamında Arifbey Mahallesi Atatürk Caddesi üzerine yapılan alt geçit, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan asfalt, ışıklandırma ve düzenleme çalışmasının ardından, 24 Haziran Salı günü trafiğe açıldı. Alt geçitten, yüksekliği 3 metrenin altında olan otomobil, kamyonet ve motosikletler ile yayalar faydalanabilecek. Atatürk Caddesinde alt geçit civarındaki trafik akışı da yeniden düzenlendi. Sapanca yönüne gidiş, Atatük Caddesi üzerinden yapılırken, Sapanca’dan gelişler de ise, Şehit Mustafa Sezer Caddesi kullanılarak, Arifiye Kent Meydanından yeniden Atatürk Caddesine çıkılıyor.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, “TCDD tarafından hayata geçirilen YHT kapsamında Arifiye ilçesinde yapılan alt geçit ve köprüler bitirilerek bir bir hizmete giriyor. Bugün de Arifbey Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan hemzemin geçidin yerine yapılan Alt Geçitteki çalışmalar bitirilerek geçit vatandaşımızın hizmetine sunuldu. TCDD tarafından yapılan çalışmanın bitirilmesinin ardından, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun desteği ile Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan çalışma sonucu alt geçit vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Sürücü ve vatandaşlarımızdan ricam, alt geçitte belirtilen hız limitine ve trafik kurallarına uyarak, üzücü olaylara meydan vermemeleri, burada yeri gelmişken her konuda olduğu gibi yine bizden yardım ve desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Zeki Toçoğlu’na Arifiyeli hemşerilerim adına çok çok teşekkür ediyor, alt geçidimizin Arifiyemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.