Balçova Teleferik Hattı 8 Yıldır KapalıBalçova Teleferik Hattı 8 Yıldır Kapalı :AK Parti Balçova İlçe Başkanı Temel Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na seslenerek, 12 Eylül Askeri darbesiyle el konulan Balçova Belediyesi’nin mallarını Balçova’ya iade etmesini istedi.

Yıldırım, “İl Özel İdaresi’nin mallarını isteyen Kocaoğlu, 12 Eylül darbesiyle el konulan, adeta gasp edilen Balçova’nın mallarını iade etmeyi düşünüyor mu?” diye sordu. Darbeciler Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın yargılanıp suçlu bulunduklarına dikkat çeken Yıldırım, Balçova Barajı, Teleferik Tesisleri ve Grand Plaza Otel başta olmak üzere, Balçova’ya ait olan katrilyonluk tesisler ve arsaların bir an önce Balçova Belediyesi’ne devredilmesi gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin elinde bulunan Teleferik Tesisleri ile etrafındaki donatıların ve arsaların kaderine terk edildiğini dile getiren Yıldırım, Balçova Teleferik Tesisleri, yaklaşık 8 yıldır kapalı. Tesisin etrafında yapımına 1973 yılında başlanan ve 1980 yılında büyük ölçüde bitirilen muhteşem deniz manzaralı motel ve sosyal tesislere ise çürümeye terk edilmiş durumda. Büyükşehir Belediye Başkanı Azizi Kocaoğlu, bir gazeteye verdiği röportajda, tesislerin ve bölgenin turizm açısından paha biçilemez olduğunu vurgulamış ve burayla ilgilenebilecek vakitlerinin olmadığı itirafında bulunmuştur. Biz de diyoruz ki, ilgilenemedikleri bariz ortada olan tesisleri Balçova’ya devretsinler. Balçovalı ilgilenir” dedi.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.