Bavyerada Toplu Taşıma Grevi Yüz Binleri EtkilediBavyerada Toplu Taşıma Grevi Yüz Binleri Etkiledi :Almanya’nın Bavyera eyaletinin Nürnberg, Fürth ve Erlangen kentlerinde 23 haziranda toplu taşıma sektöründeki çalışanların yaptığı grevlerden yüz binlerce kişinin olumsuz etkilendiği bildirildi.

Sabaha karşı başlayan grev çerçevesinde metro ve tramvaylar kontak kapatırken, otobüsler ise sadece saatte bir sefer düzenledi. 24 saat sürecek greve perşembe günü de devam edileceği belirtiliyor. Sendikalar, bu günde Münih’te grev yapmayı hedefliyor. Ver.di ve NahVG (Nahverkehrsgewerkschaft) sendikaları tarafından düzenlenen grevlerle, daha iyi çalışma koşullarının elde edilmesi ve maaşlara zam yapılması hedefleniyor.

Verdi, Bavyera’da toplu taşıma araçları sektöründe çalışan 6 bin 500 personel için 120 Euro ek ödeme ve yüzde dört zam talep ediyor. Bayerischer Rundfunk radyosuna konuşan Ver.di Sendikası Başkanı Manfred Weidenfelder, “Öncelikle küçük adımlarla başlamayı hedefliyoruz ve Münih’te kargaşa olmasını istemiyoruz.” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.