Belediye Başkanı Aydın: Sivas Hızlı tren güzergahı değişmeliBelediye Başkanı Aydın: Sivas Hızlı tren güzergahı değişmeli .Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, geçtiğimiz dönemde başlayan ve çalışmaları devam eden imar revizyon planının içine sinmediğini belirterek, şehrin çarpık yapılaşması ve vatandaşların yaklaşımlarından yakındı. Aydın, hızlı tren hattının sur gibi şehir içinden geçmesine karşı olduklarını belirterek, güzergâhın değişmesi gerektiğini ifade etti.

Düzenlediği basın toplantısında Sami Aydın, imar revizyon planının ortak akıl ile çıkmasını arzu ettiklerini söylerken, planın içlerine sinmediğini belirtti. Şehrin çarpık yapılaşması ile vatandaşların parsellerle ilgili yaklaşımlarından yakınan Aydın, Eski yönetimi ve müellifi eleştirmek istemediğini ancak planın idealist yaklaşımdan uzak olduğunu ifade etti.

Hızlı tren hattı ile ilgili açıklamalarda da bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, güzergâhın değişmesini isterken, hızlı tren istasyonuna değil, hattın şehir içinde dolaşmasına karşı olduklarını vurguladı. Hattın şehir içinde 5 m yüksekliğinde sur gibi dolaşmasının Sivas için büyük sorunlar doğuracağını vurgulayan Başkan Aydın, Ankara’dan teknik bir ekibin gelerek hattı yeniden gözden geçireceğini ifade etti.

Kızılırmak projesi ile ilgili olarak çeşitli firmalardan proje istediklerini anlatan Başkan Aydın toplantıda Kent Meydanında bulunan Tarihi Valilik arkasındaki Eski Adliye binasının yıkılacağını Nüfus ve diğer birimlerin taşınmasıyla Valilik çevresindeki binaların yıkılacağını ifade etti.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.