Erdoğandan hızlı tren sürpriziErdoğandan hızlı tren sürprizi :Adayını salı günü açıklayacak olan parti, hummalı bir çalışmayla yeni bir zafere imza atmayı hedefliyor. Erdoğan ise hızlı tren müjdesi verecek.

Salı günü Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde yapılacak organizasyona sadece milletvekilleri değil, yetkili kurullar da katılacak. Böylece hem birlik ve beraberlik mesajı verilecek hem de adayın tam kadro desteğiyle belirlendiği vurgulanacak. Bu kurullarla yapılan tüm istişarelerde Başbakan Recep tayyip Erdoğan’ın adı ezici çoğunlukla öne çıkmıştı. Adayı, partinin Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin açıklayacak. Adayın açıklanmasının ardından tüm teşkilat, sandık seferberliğine odaklanacak. Yürütülecek çalışmalar, ana hatlarıyla şöyle sıralanıyor:

İLK MÜJDE HIZLI TREN

Başbakan Erdoğan, adaylık açıklamasının ardından tarihi bir adım daha atacak. Ankara-İstanbul Hızlı Treni, 5 Temmuz’da törenle hizmete açılacak.

VİZYON BELGESİ GELİYOR

AK Parti, bu kez ‘Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi’ yayınlayacak. Belgede, ilk kez halkın seçeceği Cumhurbaşkanının, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kucaklayacağı belirtiliyor.

AVRUPA ÇIKARMASI

Erdoğan’ın Türklerin yoğun olduğu Hollanda ve Belçika’ya da gitmesi gündemde.

GURBETÇİLER İÇİN OY REHBERİ

Başbakanlık, ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bulundukları ülkelerde oy kullanacak gurbetçileri bilgilendirmek için yeni bir çalışma başlattı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı (YTB), gurbetçiler için rehber hazırlarken, önemli uyarılarda bulundu. Rehberde, Türk vatandaşlarının seçmen kütüğüne kayıtlı olmadan oy kullanamayacağı vurgulanırken, “Oy kullanmak için randevu almazsanız, oy verme gün ve saat aralığınız SEÇSİZ tarafından belirlenir” uyarısı yapıldı. Yurt dışında yaşayan seçmenler için izlenecek dört yol şöyle:

SEÇMEN KÜTÜĞÜNE KAYDOLUN

Yurt dışındaki Türk vatandaşlarının seçimlerde oy kullanabilmeleri için ‘Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne güncel adres bilgisi ile kayıtlı bulunmaları gerekiyor.

BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN

Seçmen kaydı veya güncelleme için son tarih 2 Temmuz 2014.

RANDEVU ALIN

Yurt dışındaki seçmen 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında “www.ysk.gov.tr” internet adresinden randevu alabilecek.

HEM GÜMRÜKTE HEM GURBETTE

Vatandaşlar 31 Temmuz-3 Ağustos arasında her ülke için belirlenen günlerde sandık başına gidip oyunu kullanabileceği gibi, gümrüklerde 26 Temmuz-10 Ağustos arasında oylarını atabilecekler.

TÜRKİYE TURU

Yerel seçim döneminde 60’dan fazla miting yapan Başbakan Erdoğan, 11 Temmuz’dan itibaren Köşk seçimleri için yine yollara düşecek.

TEŞKİLAT İFTARDA

Seçim propaganda döneminin, Ramazan ayına rastlaması nedeniyle, çalışmalarda bu hassasiyet de gözetilecek. Tüm parti teşkilatı, iftar ve sahur programlarına katılacak. Şatafatlı sofralardan ise uzak durulacak.

SANDIK ALARMI

Her sandıkta, müşahitler dahil 9’ar kişi görevlendiriliyor. Halen, sandıkların yüzde 83’ünde gerekli çalışma yapıldı. Görevlilere eğitimler veriliyor.

YENİ SLOGAN

AK Parti’nin seçim başarılarında, kullanılan sloganlar, müzikler ve görsellerin etkisine dikkat çekiliyor. Benzer bir çalışma Köşk için de yapılacak. Ünlü reklamcı Erol Olçak’ın yönetimindeki ARTER Ajans ve ALTUS Organizasyon yine işin başında olacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.